Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

HAKKIMIZDA

İlk Şirinler Çocuk  evi’ nin Karşıyaka ve Bostanlı’ da olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır.  Okullarımızda 2-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim verilmektedir. İlk Şirinler Çocuk evleri’ nde çocuklarınızın kaliteli standartlarda ve eğlenerek öğrenecekleri bir eğitim ortamı sunulmaktadır.

NEDEN BİZ?

İlk Şirinler Çocuk Evi olarak her çocuğun ailesi, kişilik özellikleri, içinde yaşadığı kültürel özellikleri açısından biricik olduğu varsayımından yola çıkarak hareket etmekteyiz. Çocuklara yönelik yaklaşımlarımızda çocuk merkezli davranarak, onların söylediklerini hassasiyetle dinliyor ve davranışlarını gözlemliyoruz. Çocukların niçin öyle hissettiği ve düşünüyor olabileceği hakkında fikir edinmek için davranışlarının öncesinde gelişen olayları önemle izliyoruz. Çocukların uyumu ve okulda devam eden süreçlerinde hızlandırılmış yaklaşımlar sergilemeyip, çocukların aile özelliklerini de göz önünde bulundurarak her çocuk için, dahil olabileceği hızda stratejiler geliştiriyoruz. Çocuklara yönelik izlediğimiz stratejiler okul psikoloğumuz tarafından geliştirilerek öğretmenlerimizle paylaşılmaktadır.

Çocukların sonraki eğitim yaşamlarında okul öncesi eğitim çok önemli bir rol içerdiği için öğrencilerimizin bizimle olan yolculuklarına olumlu deneyimlerle devam etmelerini istiyoruz. Çocuklara yönelik yaklaşımlarımızda her bir öğrenci bizim kendi çocuğumuz olsaydı, ona nasıl davranılmasını isterdik sorusunun cevabını bulmaya çalışıyoruz. Tüm öğrencilerimizin mutlu, yaparak, oynayarak, eğlenerek öğrenen, özgür ancak sorumluluklarının bilincinde olan, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Biz okul öncesi kurumu olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz nesiller yetiştirmekte Cumhuriyet’ e karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz.  

EĞİTİM KADROSU

Sınıf öğretmenlerimizin hepsi çocuk gelişimi ve eğitimi bölümlerinden mezundur.Branş öğretmenlerimiz İngilizce, müzik, resim&seramik, jimnastik&bale alanlarında ilgili bölümlerden lisans mezunudur.

REHBERLİK

Okul psikoloğumuz çocuk değerlendirme testleri ve çocuklarda kullanılan yönlendirilmeyen-bilişsel oyun terapisi, çocuklarda kullanılan bilişsel davranışçı terapi tekniklerine dair eğitimlere katılmış olup, bu yöntemleri çalışmalarında kullanmaktadır. Çocukların okula başladığı ilk günden itibaren okula uyum ve devam eden süreçlerinde çocuklara eğitim ortamında eşlik ederek destek sunmaktadır. Psikoloğumuz çocukların sınıf içi davranışlarında gözlemlenmesi, gelişimsel olarak takip edilmeleri, gerektiğinde ilgili test ve ölçeklerin uygulanması, okulda çözülebilecek sorunlara ilişkin çocuğa bireysel danışmanlık yapılması, bireysel aile görüşmelerinin yapılması, okul içinde çözülemeyen sorunlarda aile ve çocuğun yönlendirilmesi alanlarında danışmanlık yapmaktadır. Belirli aralıklarla ebeveyn eğitim seminerleri düzenlemektedir.

Ayrıca çocukların “Dikkat Becerilerini Geliştirme” ve “Ben Sorun Çözebilirim” programlarını uygulayarak bireysel ve grup çalışmaları yapmaktadır.