Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

Fiziksel Koşullar

İlk Şirinler Karşıyaka Anaokulu 400 metrekare kapalı, 150 metrekare açık alana sahiptir. Okulumuzda geniş donanımlı sınıflar, tiyatro sahnesi, bale- modern dans- jimnastik salonu, resim-seramik atölyesi, kütüphane, aktivite odaları,  kapalı ve açık oyun parkı alanlarımızla hizmet vermekteyiz. Okulumuz yenilen yüzü ve uzman eğitim kadrosu ile 2- 6 yaş çocuklarımızın bilişsel, psikososyal, duygusal, motor  ve  öz bakım becerileri alanlarında gelişimlerini desteklemek üzere tüm olanaklara sahiptir.

İlk Şirinler Bostanlı Anaokulu 280 metrekare kapalı, 100 metrekare açık alana sahiptir. Okulumuzda geniş donanımlı sınıflar, tiyatro sahnesi, bale- modern dans- jimnastik salonu, resim-seramik atölyesi,  aktivite odaları,  kapalı ve açık oyun parkı alanlarımızla hizmet vermekteyiz. Okulumuz yenilen yüzü ve uzman eğitim kadrosu ile 2- 6 yaş çocuklarımızın bilişsel, psikososyal, duygusal, motor  ve  öz bakım becerileri alanlarında gelişimlerini desteklemek üzere tüm olanaklara sahiptir.

Çalışma saatleri:

Okulumuz Yılın 12 ayı resmi ve dini bayramlar dışında eğitim vermektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında ise yaz okulu programı uygulanmaktadır.
Okulumuz da tamgün, geç tamgün ve yarım gün gibi farklı eğitim saatleri uygulanmaktadır.

•08:00-18:00 saatleri arası Tam Gün
•10.30-16.00 saatleri arası Geç Tam Gün
 

 

Güvenlik:

Okulumuz, öğrencilerimizin güvenliği için güvenlik kameraları ile denetlenmektedir. Öğrencilerimiz velisinin yazılı izni olmadan başka kişilere  teslim edilmemektedir. Çocuklarımız velisinden alınan imzalı gezi izin dilekçeleriyle alan gezilerine katılmaktadırlar.

Beslenme:

Yemeklerimiz, okulumuzun mutfağında hijyenik koşullara uygun olarak pişirilmektedir. Aşçımızın hijyen eğitimi sertifikası bulunmaktadır. Uzman diyetisyen tarafından hazırlanan yemek listemiz, aylık eğitim programı ile birlikte velilere bildirilmektedir. Velilerimiz çocuklarının her gün ne kadar yemek yediğini günlük iletişim defterinden takip edebilmektedir. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek hazırlanmakta ve ikindi öğünlerinde mutlaka menüde meyve bulunmaktadır. Yemeklerde kullanılan tüm malzemeler özenle seçilmekte ve katkı maddesi içeren hazır gıda ürünleri kullanılmamaktadır.

 

VELİ OKUL İLETİŞİMİ 

Öğretmenlerimiz her gün çocukların günlük iletişim defterini doldurmaktadır.  Günlük iletişim defteri ile çocuğunuzun gün içinde neler yaptığı, ne kadar yediği, ilaç takibi vb. bilgileri öğrenebilmektesiniz.  İletişim defterinin altında yer alan veli notu kısmına sizler çocuğunuzla ilgili bizlere iletmek istediğiniz notları iletebilmektesiniz.

Okulumuzu ziyaret etmeden önce mümkünse bizi arayarak randevu almanız görüşmenizin sadece size özel bir zaman aralığında yapılmasını sağlar. Okul ziyaretinizde, deneyimli psikoloğumuz ve yöneticimiz sorduğunuz her soruyu cevaplamak için size eşlik etmektedir.

HİJYEN & SAĞLIK

Okulumuz rutin olarak sağlığa zarar vermeyen konsantre dezenfekte malzemeler kullanılarak temizlenmektedir. Her etkinlik sonrası sınıflarımız havalandırılmaktadır.

 Soğuk kış günleri yaklaştıkça, öğrencilerimizde soğuk algınlıkları ve kırıklıklar da ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Tüm öğrencilerimizin yılı olabildiğince sağlıklı geçirebilmeleri için sizlerden birkaç ricamız olacaktır:

• Sağlıklı olmayan çocuk eğitimden faydalanamayacağı için, çocuğunuzun ateşi veya öksürüğü olduğunu fark ettiğiniz zaman lütfen çocuğunuzu okula göndermeyiniz. Vücut direnci düşük bir şekilde okulda bulunmak, çocuğunuzun iyileşme sürecini geciktireceği gibi hastalığının diğer çocuklara bulaşmasına sebep olabilmektedir.

Çocuğunuzun okulda alması gereken bir ilaç olduğunda ilacın adını, saatini, dozunu içeren onay notunu iletişim defterine yazınız. Çocuklarımıza ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmemektedir.